"Pembe Domates Ağı" (PDA): 2006 yılında bir İstanbul apartmanının balkonundaki "Evde Pembe Domates Serüveni " ile başlayan; daha sonra Türkiye'deki evladiyelik ("heirloom") doğal pembe domateslere sahip çıkarak, onları yine doğal yöntemlerle evlerinin balkon veya bahçelerinde yaşatmaya karar verenlerin katılımıyla oluşan ve genişleyen toplumsal ağ...

   Hakkımızda PDA Manifestosu Üyelik PDA Haritası Kaynaklar

 • Ana Sayfa
 • PDA Merkez Web Günlüğü
 • PDA Üye Web Günlükleri
 • PDA Üyeleri Pembe Domates Saptama Anketi
 • PDA Grup İçi İletişim
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • İletişim
 • Üyelik

  Tüm üyelerimize yeni ekim ve hasat mevsiminin "sevindirici" olmasını içten dileriz...

  Pembe Domates Ağı'na "Üye" olmak için lütfen önce "PDA Manifestosu"nu okuyunuz. Sonra Google Gruplar üzerindeki "Pembe Domates Ağı"nı tıklayıp üyelik için başvurunuz. Bu başvuru Manifesto'ya uygun davranacağınızı taahhüt ettiğiniz anlamına gelmektedir. Bu başvurunun onaylanması "PDA Üyeliği"nizin de tamamlandığını gösterir. Artık siz de ağımızdaki her türlü bilgi ve deneyim paylaşımından yararlanabilirsiniz. Tohum paylaşımından karşılıksız yararlanmak için ise yeni bir platform altyapısı hazırlanmaktadır. 2013 yılı tohum paylaşımı tamamlanmış olup, bundan sonra bu ağ üzerinden tohum edinmek bu platform üzerinden yapılabilecektir. (Çok yakında bu konuda bu sayfadan ayrıntılı açıklama yayınlanacaktır.)

  FaceBook üzerindeki Pembe Domates Ağı sayfası, yalnızca iletişime bir farklı boyut eklemek amacıyla açılmış olup, o sayfaya üye olup "Katılmak", PDA'na üye olmak anlamına gelmez. FaceBook kullanıcısı PDA Üyelerinin de bu hususa dikkat etmeleri, sadece grup içinde paylaşılan bazı bağlantıları, tohum paylaşım liste adreslerini v.b. orada yayınlamamaları rica olunur.

  Ancak, artık üyelere toplu tohum gönderimi yapılmamaktadır. Yeni üyelerin bu beklentiye girmeden, bilgi ve deneyim paylaşımı amacıyla ağa katılacaklarını anımsatırız. Sayın üyelerin kendi aralarında yazışarak "karşılıksız" tohum paylaşımı ya da değiş-tokuşu ise her zaman mümkündür.

  Saygıyla.
  PDA Koordinasyon Ekibi

   

   

    © PDA - Pembe Domates Ağı
      2006-2018